میزبانی ابری چیست؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

Cloud Computing - Virtual Machine Motion

در طول چند سال گذشته، محبوبیت  ابر میزبانی باعث رشد فوق العاده آن شده است. با این حال، بسیاری از مردم هنوز هم نمی تواند به این سوال پاسخ دهند که “ابر میزبانی چیست؟”

ابر میزبانی بدان معنی است که منابع مورد نیاز توسط یک وب سایت در سراسر وب سرور های متعدد در انواع مکان های مختلف گسترش و در صورت نیاز دریافت می گردد.

این به نوبه خود بدان معنی است که شانس خرابی وب سایت ها به طور قابل توجهی کاهش می یابد. این یکی از دلایل اصلی است که چرا شرکت ها تا این حد به استفاده از ابر میزبانی  علاقه مند شدند و محبوب شده است.

یکی از مزایای اصلی ابر میزبانی این است که بارهای اضافی را می تواند به راحتی اداره کند. دلیل این است که خوشه های از وب سرور با هم می تواند کار را برای ارائه وب سایت با منابع اضافی مورد نیاز در طول دوره ترافیک بالا انجام دهد. گوگل، که بسیاری از مردم به عنوان پادشاه از موتورهای جستجوی اینترنتی می دانند، یکی از نمونه های یک شرکت است که از ابر میزبانی بهره گرفته  است. سرورهای گوگل واقع در سراسر جهان و سرویس دهنده وب با هم کار می کنند تا اطمینان حاصل شود که گوگل از هر گونه خرابی و یا هر دوره از بارگذاری آهسته را تجربه کنند مصون خواهد ماند.

میزبانی ابری چیست؟

بنابراین، آنچه ابر میزبانی است و چگونه ابر میزبانی کار می کند؟ خوب، همانطور که در بالا ذکر شد، یک میزبان ابر از وب سرور شخصی متعدد استفاده می کند است. سرپرستی سرورها به طور منظم همگام سازی می گردد. اگر هر یک از سرورها در ابر داوون شود و یا از کار بیوفتد، سرور دیگری در ابر به طور خودکار فعال شده و فراهم می کند که منابع مورد نیاز برای متوقف کردن یک وب سایت از بین نرود. به طور مشابه، اگر یک وب سایت را تجربه هجوم بازدید کنندگان را در یک فضای کوتاه از زمان، چند سرویس دهنده وب می تواند منابع خود را به منظور اطمینان افزایش دهد تا حاصل شود که بازدید کننده به وب سایت بتواند همیشه از سایت استفاده کند و قابل دسترس باشد.

چگونه ابر میزبانی بدون اشکال می تواند نسبت به میزبانی وب عادی، مانند سرورها و سرور مجازی اختصاص داده شود؟ خوب، میزبان ابری، آپ تایم بسیار بالاتری از میزبانی وب سنتی خواهد داشت.  متاسفانه، با این حال، ابر میزبانی هزینه بسیار بیشتری نسبت به دیگر روش های میزبانی وب سایت هزینه دارد. گفت که، هزینه ابر میزبانی به طور معمول به استفاده واقعی مرتبط است، بنابراین مدیران سایت تنها برای منابع سرور که آنها در واقع استفاده از پرداخت.

شرکت ارائه دهندگان میزبانی ابری وب را با هدف حفظ کیفیت و عملکرد ارائه می کنند.  ابر شرکتهایی که ابر میزبانی استفاده می کنند، انتظار برای دریافت یک میزبان وب بسیار قابل اعتماد فراهم می کنند که عملکردی مشابه یا عملکردی بهتر از یک سرویس سرور اختصاصی را خواهد داشت.

در واقع آینده ابر میزبانی به نظر می رسد بسیار روشن است. بسیاری از شرکت های بزرگ در حال حاضر چند سال است که با استفاده از ابر میزبانی وب سایت خود میزبانی کرده اند. هزینه ابر میزبانی برای خدمات صاحبان کسب و کار کوچک دور از دسترس به نظر می رسد ولی با این حال، قیمت ابر میزبانی خدمات به طور چشمگیری کاهش یافته است و پیش بینی می شود در سال های آتی نیز سقوط هزینه ها تا به جایی برسد که تمامی کسب و کارها اینترنتی به زودی قادر به استفاده از مزایای ابر میزبانی شوند.

نویسنده: علی لفظی قاضی

1 دیدگاه دربارهٔ «میزبانی ابری چیست؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *