سرور نیمه اختصاصی چیست؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۲.۸]

what-is-Semi-dedicated-hosting

با میزبانی نیمه اختصاصی، کل سرور به یک مشتری اختصاص داده نمی مانند آن را با سرور اختصاصی است. در عوض، سرور تقسیم شده است و مشترک در میان کاربران است. این ممکن است مانند آنچه با برنامه های هاستینگ مشترک اتفاق می افتد صدا، اما تفاوت این است که تعداد کاربران محدود است. تعداد کاربران متفاوت است، بسته به طرح و شرکت میزبانی وب است، اما معمولا بیش از ده تا بیست.

از آنجا که تعداد کاربران محدود است، منابع در دسترس در هر کاربر و وب سایت است. مشتریان دسترسی به پهنای باند بیشتر، فضای دیسک و منابع دیگر از آنها با میزبانی مشترک انجام دهد. نتیجه عملکرد بسیار بهتر کلی و توانایی نصب برنامه های کاربردی تر است.

سرویس میزبانی ارزان است و به خوبی می تواند برای کاربرانی که تنها برای وب سایت خود نیاز به یک مقدار محدود از منابع کار می کنند. با این حال، بسیاری از سرویس دهنده به اشتراک گذاشته غیرمنتظره با توجه به اسپم به اشتراک گذاری سرور تبدیل، و در نتیجه مشکلاتی از قبیل بارگذاری کند صفحه، خرابی سرور، نارسایی خدمات ایمیل و حتی لیست سیاه. سرور اختصاصی، از سوی دیگر، فراهم می کند که کاربر با مقدار زیادی از منابع و کنترل. با این حال، نیاز به کاربر برای توانایی فنی برای مدیریت سرور و نیز بیش از حد گران برای بسیاری از بودجه.

میزبانی نیمه اختصاصی جایی در وسط، که در آن منابع هنوز هم به اشتراک گذاشته اما بین کاربران کمتری دارند. این نیز توسط شرکت میزبانی وب مدیریت می کند و کاربران نیاز به تخصص فنی مورد نیاز برای مدیریت سرور خود را دارند. این است ایده آل برای کاربرانی که دارای وب سایت های ترافیک بالا و یا وب سایت های که نیاز به سطح بالایی از منابع، اما که نمی خواهند برای مدیریت سرور و می خواهید یک برنامه میزبانی است که گران قیمت کمتر از یک سرور اختصاصی است.

میزبانی نیمه اختصاصی اختصاص مزایای متعدد است. این برنامه یک تجربه کلی بهتر برای کاربر از سرور میزبانی مشترک می کند در حالی که هنوز مقرون به صرفه بودن. یکی دیگر از مزیت بزرگ است مشتری می شود تن از ویژگی های و عملکرد بدون نیاز به مدیریت سرور. این یک مزیت بسیار بزرگ برای بسیاری از کاربران وجود دارد که آیا تخصص فنی کافی برای مقابله با سرور خود به خود ندارد. این شکل از میزبانی همچنین اجازه می دهد تا به کاربران برای اجرای برنامه های کاربردی بسیاری دیگر از آنها می توانند با یک برنامه مشترک میزبانی.

برای کاربران با وب سایت های ترافیک بالا و یا وب سایت های که نیاز به کارایی بالا و در حال اجرا از برنامه های متعدد، میزبانی نیمه اختصاصی یک گزینه بسیار خوب به نظر می باشد. برای مقدار ویژگی ها و عملکرد است که ارائه شده، آن را به یک گزینه بسیار مقرون به صرفه است که می تواند مزایای زیادی با تعداد بسیار کمی معایب ارائه شده است. پس چه شده است نیمه سرور اختصاصی؟ به طور خلاصه، آن را به یک فرم از میزبانی است که ترکیبی از قدرت، کارایی بالا و منابع بیشتری از یک سرور اختصاصی با راحتی کامل مدیریت و آسان برای استفاده از برنامه میزبانی مشترک است.

2 دیدگاه دربارهٔ «سرور نیمه اختصاصی چیست؟»

 1. سرور مجازی اختصاصی – Virtual Dedicated Server – یا به اختصار VDS که به آن سرور نیمه اختصاصی – semi-dedicated – نیز اطلاق میگردد در واقع مدلی از سرور مجازی ارزان٬ با روشی از مجازی سازی است که منابع سرور در آن بصورت کاملا اختصاصی تعریف میشود و این منابع کاملا مجزا از دیگر سرورهای مجازی موجود در یک سرور فیزیکی میباشد. همچنین قدرت٬ سرعت و عملکرد آن نیز در مقایسه با – سرور اختصاصی یکسان به لحاظ سخت افزاری – برابر است. در سرور مجازی اختصاصی ارزان با وب رمز امکان استفاده از کرنل اختصاصی فراهم است که میتوان در واقع آنرا همانند یک سرور اختصاصی مدیریت و سرپرستی و مورد بهره برداری قرار داد.
  —————–
  سرور های نیمه اختصاصی (VDS)
  VDS مخفف Virtual Dedicated Server و به معنی سرور مجازی اختصاصی می باشد که معمولا به سرور نیمه اختصاصی معروف می باشند تفاوت عمده سرورهای نیمه اختصاصی با دیگر انواع سرورهای مجازی در دارا بودن منابع کاملا اختصاصی می باشد.
  به طور کلی و به زبان ساده تر در سرویس های VDS منابع سرور شما مانند RAM & CPU به صورت اختصاصی عرضه میشود ولی در سرویس های VPS منابع بین چندین کاربر Share می شود.
  این سرویس ها به دلیل دارا بودن منابع اختصاصی و استفاده از هارد های Class Enterprise حداکثر کیفیت را برای شما فراهم خواهند کرد.
  بر روی این سرور ها نصب سیستم عامل و کنترل پنل عموما به صورت رایگان انجام می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *