تفاوت بین پروتکل ارسال ایمیل POP و IMAP

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۸ میانگین: ۳.۴]

POP3-IMAP1

وقتی که شما یک سرویس هاست می خرید، براحتی با مراجعه به کنترل پنل که اگر کنترل پنل آن نیز سی پنل باشد می توانید تنظیمات ایمیل هاست خود را مشاهده کنید این تنظیمات بر دو نوع پروتکل قابل دسترس است، POP و IMAP

وب میل یا نرم افزار؟

برای خواندن و ارسال ایمیل هم می توانید از وب میل های کنترل پنل هاست استفاده نمایید و هم از نرم افزارهای ارسال و دریافت ایمیل مثل: Outlook, Thunderbird

وب میل کنترل پنل هاست

قبل از اینکه ما به تفاوت بین POP و IMAP ایمیل پروتکل های است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد بپردازیم، باید وب میل خود را انتخاب نمایید که از کدام وب میل برای خواندن ایمیل های خود می خواهید استفاده نمایید. در سی پنل می توانید از ۳ نرم افزار تحت وب به دلخواه خود استفاده نمایید. مثل: Horde, Roundcube و SquirrelMail

webmail

POP – POST OFFICE PROTOCOL

POP3 یک پروتکل است که در حدود یک زمان بسیار طولانی بوده است، با POP1 که در سال ۱۹۸۴ ایجاد شده، و POP2 در اوایل ۱۹۸۵٫ POP3 نسخه فعلی در سال ۱۹۸۸ ایجاد شده است، و هنوز هم یکی از پروتکل های ایمیل محبوب ترین در استفاده باقی مانده است.

POP3 هیچ پیام های شما را از سرور ایمیل باید دانلود کنید، و هر گونه تغییر شما را خواهد صرفا به کپی بر روی کامپیوتر خود شما محدود می باشد. به عبارت دیگر، اگر شما حذف، کپی، انتقال و یا ارسال پیام های آنها وجود داشته باشد تنها بر روی کامپیوتر محلی خود، و هر کسی دسترسی به ایمیل از محل دیگری نمی خواهد می دانم آنچه شما انجام داده اند.

اگر چه بیشتر مشتریان POP دارای گزینه ای برای ترک یک کپی از پیام های بر روی سرور، آنها اغلب متصل، بازیابی پیام ها و فروشگاه ها آنها را در ایمیل خود، و سپس حذف این پیام فعال سرور.

IMAP – INTERNET MESSAGE ACCESS PROTOCOL

IMAP در سال ۱۹۸۶ ساخته شد اما در آن زمان ما فکر نمی کنم آنها پیش بینی که چگونه به خوبی آن را متناسب با “ابر مبتنی بر” روند فعلی است که در سالهای اخیر توسعه یافته است. اساسا، هر زمان که شما را به یک سرویس گیرنده ایمیل پیکربندی با پروتکل IMAP ورود آن را به هر گونه تغییری که بر روی سرور ایمیل را آینه.

IMAP خواهد شد ایمیل کردن سرور بعد از دانلود حذف کنید، و آن را هر پاسخ شما را حفظ خواهد کرد، به عنوان خوانده شده وضعیت و ضبط تمام اعمال دیگر. این به این معنی است که آیا شما ورود به سرور ایمیل خود را از رایانه لوحی خود، و یا گوشی های هوشمند ایمیل های شما خواهد شد در تمام دستگاه های همگام سازی.

کدام را باید استفاده کنیم؟ POP یا IMAP

در نهایت این را به ترجیح شخصی است. ما ترجیح می دهند IMAP چرا که به ما اجازه می دهد تا برای دسترسی به ایمیل های ما در همه جا، و ما یک پشتیبان از تمام ایمیل های ما آنلاین با توجه به ماهیت بسیار. اگر شما استفاده از پنل میزبانی وب، پس از آن اگر شما تا به حال ارائه دهندگان خدمات میزبانی آنها معمولا در سراسر کل وب سایت شما کپی خواهد شد، و ایمیل با کپی کردن کل حساب پنل را تغییر دهید. بنابراین اگر شما بررسی ایمیل خود را در گوشی های هوشمند خود را، قرص و رومیزی، و می خواهید که انعطاف پذیری از داشتن همگام ایمیل بین دستگاه داشته باشید IMAP مناسب است.

POP3 ممکن است مناسب تر اگر شما فضای سرور ایمیل محدود، به عنوان IMAP طول می کشد تا بسیاری از فضا با حساب های ایمیل بسیار فعال است. همچنین، اگر شما فقط از ایمیل خود را در یک دستگاه، و در مورد نگه داشتن یک نسخه آنلاین از ایمیل های شما نگران نیست، پس POP3 ممکن است خوب است.

 

1 دیدگاه دربارهٔ «تفاوت بین پروتکل ارسال ایمیل POP و IMAP»

 1. سلام. موردی که فرمودین کاملا درسته. دوستان برای اطلاعات بیشتر میتونن موراد زیر رو هم سرچ کنن.

  پروتکل pop3 و imap
  Imap در ایمیل
  پروتکل های ارسال و دریافت ایمیل
  Pop در ایمیل
  تنظیمات smtp برای ارسال ایمیل
  تفاوت پروتکل های smtp و pop3 چیست
  ارسال ایمیل با smtp
  تفاوت سرویس imap و smtp در ایمیل چیست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *