اینترنت مخابرات ارزان شد یا گران تر؟!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۷ میانگین: ۴.۳]
طبق اعلام کمیسون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه اینترنت قرار بود از اول تیرماه ارزان شود، که صبح دیروز معاون شرکت مخابرات با درج خبری در وبسایت رسمی آن اعلام کرد که در طی ارزان شدن تعرفه اینترنت تمام مشتریان اینترنت نامحدود حجمی از اول ماه به سرویس های محدود جایگزین خواهند شد! حال این سوال پیش خواهد آمد که این تغییر قرار داد و محدود شدن حجم باعث افزایش هزینه ها و خرید ترافیک اضافی خواهد شد.

در سایت شرکت مخابرات درج شده هر ترافیک اضافی فقط ۱۵۰۰ تومان محاسبه خواهد شد! این در حالی است که اینترنت در کشورهای مختلف دنیا نامحدود بوده و تفاوت قیمت فقط برای سرعت ارائه می گردد.

با نگاهی به رنکینگ کلی قیمت در ۶۲ کشور جهان متوجه می‌شویم که در ۲۷ کشور ابتدایی این لیست قیمت اینترنت کمتر از ۳ دلار، یعنی حداقل نصف قیمت اینترنت در ایران است. چیز دیگری هم که باید درباره این لیست‌ها در نظر بگیریم، کیفیت بسیار پایین اینترنتی است که در اختیار کاربران ایرانی قرار دارد.

علیرغم درج این خبر در وبسایت شرکت مخابرات، هنوز سرویس نامحدود مشترکین ADSL مخابرات فعال است و مشخص نیست که این تغییر و انتقال با نظر مشترک صورت خواهد گرفت و یا تحمیلی اعمال خواهد شد؟!لینک خبر: http://www.tct.ir/?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=314&newsview=85675

متن خبر: شرکت مخابرات استان تهران مطابق با مصوبه شماره ۱ جلسه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از کاهش تعرفه سرویس اینترنت پرسرعت غیرحجمی خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران، کامران کاظمی معاون تجاری شرکت ضمن اعلام این مطلب که این مصوبه در راستای کاهش هزینه سرویس اینترنت پرسرعت غیرحجمی و جایگزین نامحدود اعلام شده است گفت: تغییر قرارداد سرویس غیر حجمی از اول مرداد ماه سال ۹۵ اجرا شده است.
وی خاطر نشان کرد: مشترکینی که در حال حاضر از سرویس اینترنت پرسرعت غیر حجمی استفاده   می کنند می توانند پس از پایان مدت قرارداد سرویس خود را با تعرفه و شرایط جدید دریافت کنند.
کاظمی تعرفه خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت غیرحجمی را به شرح جدول زیر اعلام کرد و افزود: مشترکین می توانند هر گیگابایت ترافیک اضافه را تنها با پرداخت مبلغ ۱۵ هزار ریال خریداری نمایند.

٠٩:٣۵ – یکشنبه ١٠ مرداد ١٣٩۵

4 دیدگاه دربارهٔ «اینترنت مخابرات ارزان شد یا گران تر؟!»

  1. قابل توجه دوستانی که اصفهانی هستن و میخوان adsl بگیرن.جدیدا مخابرات اصفهان اومده به مشترکین جدیدش که مخابرات ثبت نام میکنن ۱ ماه اینترنت نامحدود با سرعت۱۶ مگ میده که مشترک تست کنه و بعد از یه ماه اگه دوست داشت و از همه چی راضی بود ثبت نام کنه واگه دوست نداشت انصراف بده.تازه یه طرح دیگه اش اینه که به دانشجوها و دانش اموزها از ساعت ۵ تا ۱۱ هر روز نامحدود رایگان سرویس میده.واقعا خیلی حال کردم و دوست داشتم به خاطر اینکه یاد گرفتن که مشتری براشون ارزش و احترام داره و باید به انتقادات و پیشنهاداتش توجه کرد.رویه ای که خدایی الان یکی دوسالی میشه تو مخابرات اصفهان داره اجرا میشه البته تا ایده ال ها فاصله داریم ولی همین که جرقه اش خورده و داریم یواش یواش آثارش را میبینیم جای شکر داره.ای کاش این دید و نوع نگاه به مشتری و….به تمام مراکز مخابراتی دیگه وادارات و سایر سطوح مدیریتی کشورمون هم راه پیدا میکرد بخصوص که امسال سال تولید و مقاومت ملی هست و اینقدر هم داریم برای تولید و مصرف داخلی تبلیغ میکنیم که واقعا هم بحق و درسته

  2. اینترنت مملکت ما بدلیل سیاستهای افرادی به این وضع و اشفتگی هست . مسوئلشم فقط و فقط خودشونن . شرکتهای اینترنتی هم این اجازه رو دارن که تا میتوانند اذیت کنن تا کاربر و شخص از استفاده اینترنت پشیمان بشه که این نمیشه ما کار داریم با اینترنت حالا هرچقدر هم که افتضاح باشه اما من توی این موضوع مانده ام که چرا شرکتی مثل شاتل اینقدر تبلیغ میکنه تا مشتری جذب کنه بعدشم اینقدر اذیتش میکنه و به راحتی اینترنت شخص رو قطع میکنن و تا اعتراض میکنی میگن خوش اممدی ؟ حالا یا از در امد زیاده و یا مشکل روان پریشی شرکتهایی مثل شاتله . اما موضوعی که من رو خیلی زجر میده اینه که اینترنت هیچ موقع تازه برای این سرعتهای ناچیز بی کیفیت نباید محدودیتی برای دانلود و اپلود درش باشه که بخوایی بشینی شب درساعات رایگان دانلود کنی این هم سیاسته؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *