هک ۵ شرکت بزرگ هاستینگ توسط ارتش سایبری سوریه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]

ارتش سایبری سوریه (SEA) در آخرین اقدام خود پنج شرکت معتبر هاستینگ جهانی که حداقل مدیریت شصت برند دیگر هاستینگ را نیز بر عهده دارند؛ را هک کرد و بار دیگر علاقه خاص خود را نسبت به شرکت‌های رسانه‌ای به نمایش گذاشت. این شرکت‌ها عبارتند از:

  • BlueHost
  • Hostmonster
  • JustHost
  • Hostgator
  • FastDomain

‫SEA از یگ گروه هکرهای فوق متخصص تحت حمایت ریاست جمهوری سوریه تشکیل شده است، این گروه جهت هک وب‌سایت‌های بزرگ و سازمان‌های پیشرو به کمک تکنیک‌های پیشرفته phishing (فیشینگ) مشهور است.

اکانت رسمی SEA در تویتر مسئولیت این هک را بر عهده گرفته است و Screenshotهایی از پنل‌های مدیریت هک شده این شرکت‌ها را به اشتراک گذاشته‌است.

هک شدن پنج شرکت بزرگ هاستینگ توسط ارتش Syrian Electronic Army (SEA)

Screenshot از کنترل پنل اومین Hostmonster که توسط SEA هک شده‌است.

هک شدن پنج شرکت بزرگ هاستینگ توسط ارتش Syrian Electronic Army (SEA)

Screenshot از کنترل پنل اومین BlueHost که توسط SEA هک شده‌است.

هک شدن پنج شرکت بزرگ هاستینگ توسط ارتش Syrian Electronic Army (SEA)

Screenshot از کنترل پنل اومین BlueHost که توسط SEA هک شده‌است.

علت هک این پنج شرکت هاستینگ چیست؟

با توجه به گفته SEA، این پنج شرکت از وب‌سایت‌های تروریستی میزبانی و به آن‌ها خدمات ارائه می‌کردند، به همین دلیل هدف حملات سایبری گروه SEA قرار گرفته‌اند.

این اولین بار نیست که SEA شرکت‌ها را هدف حملات خود قرار می‌دهد، پیش از این نیز وب‌سایت برخی شرکت‌هایی که بر علیه رئیس جمهور سوریه مطلب منتشر کرده‌بودند توسط آن‌ها هک شده‌است.

SEA علاوه بر انتشار Screenshot ها در اکانت تویتر خود، به این شرکت‌های هاستینگ اخطار داده‌است که در آینده تنها به هک و گذاشتن Screenshot بسنده نخواهد کرد، بلکه تنظیمات DNS آن‌ها را نیز تغییر خواهد داد.

همچنین این گروه اکانت رسمی تویتر Bluebox را نیز هک و از طریق آن پست‌هایی منتشر کرده‌است که آن پست‌ها حذف شده‌اند.

عملکرد گروه SEA مانند گروه مشهور دیگری از هکرها است که در گذشته با استفاده از تکنیک مشابه (استفاده از روش‌های پیشرفته فیشینگ) اکانت تویتر  Xbox Support،خبرنامه Microsoft، نرم‌افزار آنلاین ارتباطی Skype را هک و وبلاگ رسمی اسکایپ و ماکروسافت را هک و تخریب نموده‌است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.