بیت کوین چیست؟

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

بیت‌کوین از دیدگاه کاربر پول نقد اینترنتی ، یک شبکه توافقی است که یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع پول کاملا دیجیتال را بوجود آورده است. این اولین شبکه پرداخت نقطه به نقطه تمرکز زدایی شده است که توسط کاربرانش بدون هیچگونه اختیار مرکزی و یا واسطه ای ، نیرومند شده است. بیت‌کوین اولین پیاده سازی یک مفهوم به نام” ارز سری “که اولین بار در سال ۱۹۹۸ توسط وی دای در فهرست ایمیل سایفرپانک ها ، توصیف شده بود برای کنترل تولید و تراکنش‌های روی آن، بجای یک مرجع مرکزی ، از رمزنگاری استفاده شده است. مشخصات اولین بیت‌کوین و اثبات مفهوم در سال ۰۹ ۰ ۲ توسط ساتوشی ناکاموتو در یک فهرست ایمیلی رمزنگاری شده منتشر گردید. ساتوشی بدون آنکه چیز زیادی از خودش فاش سازد ، پروژه را به او اخر سال ۲۰۱۰ موکول کرد .

بیت کوین چیست؟
بیت‌کوین یک شبکه توافقی است که یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع پول کا ملا دیجیتال را بوجود آورده است.
طریقه کار بیت کوین
شبکه بیت‌کوین یک دفتر کلی عمومی به نام ” زنجیره بلاک ” را به اشتراک گذ اشته است. این دفتر کلی شامل تمامی تراکنشهایی است که تاکنون پرداز شی شده است و به کامپیوتر کاربر اجازه می دهد تا درستی هر تراکنشی را بیازماید . اعتبار هر تراکنشی به وسیله امضای دیجیتالی مربوط به آدرس‌های ارسال ، محافظت می‌شود و به همه کاربران اجازه می‌دهد تا بر ارسال بیت‌کوین‌ها از آدرس‌های بیت‌کوینی خود، کنترل کامل داشته باشند . افزون بر این ، هر‌کسی می تواند تراکنشها را با استفاد ۵ از توان محاسباتی سخت افزاری که ویژہ این کار است، پردازشی کرده و برای این سرویس ، بیت‌کوین‌هایی را هم به عنوان جایزه بدست آورد.

چگونه کسی می تواند بیت‌کوین بدست آورد؟

• در صورت پرد اخت وجه برای کالا یا خدمات
• خرید آن از صرافی بیت‌کوین
• مبادله بیت‌کوین‌ها با کسی در نزدیکی خود
• بدست آوردن بیت‌کوین از را ه استخر اج رقابتی

مزایای بیت کویین چیست؟

• آزادی پرد اخت وجه کارمزد های بسیار اندک
• ریسک کمتر برای سود اگر ان
• امنیت و کنترل
• شفافیت و بی طرف بودن
• میزان پذیرش
• ناپایداری
• درحال توسعه بودن

چه کسی شبکه ی بیت‌کوین را کنترل می کند ؟
هیچکس مالک شبکه بیت‌کوین نیست ، درست همانطور که هیچکس صاحب تکنولوژی که در ورای ایمیل است، نیست.این کاربران بیت‌کوین در سراسر جهان هستند که آنرا کنترل می کنند. توسعه دهندگان بیت‌کوین اگرچه نرم افزار آن را بهبود می بخشند ولی نمی توانند تغییری را بر پروتکل بیت‌کوین تحمیل کنند بیت‌کوین تنها بشرط اجتماع کامل بین تمامی کاربر ان ، می تو اند بدرستی کار کند . بنا بر این تمامی کاربران و توسعه دهندگان انگیزه قوی برای حفظ این اجماع را خواهند داشت. اگر کاربری کیف پول خود را گم کند ، پول او از گرد شی خارج می شود . شبکه بیت‌کوین می تو اند تعمد اد بسیار بیشتری تر اکنش در ثانیه را نسبت به چیزی که امروزه انجام می دهد ، پرد از ش کند.

بیت‌کوین ها چگونه ساخته می‌شوند؟
بیت‌کوین‌ها در فرآیندی رقابتی و تمرکززدایی شده که ” استخراج ” نام دارد ، تولید می‌شوند . این فرایند مستلزم اآن است که افراد از شبکه برای خدمات خود ، جایزه دریافت کنند . استخراج کنندگان بیت‌کوین تراکنش ها را پردازشی کرده و با استفاد ه از سخت افزار تخصصی ، شبکه را ایمن کرد ه و در عوض آن بیت‌کوین‌های جدید جمع آوری می نمایند. طراحی پروتکل بیت‌کوین به گونه ایست که بیت‌کوین‌های جدید را با نرخ ثابتی تولید می‌کند . به این ترتیب استخراج بیت‌کوین یک کسب و کار رقابتی خواهد شد . اگر استخراج کنندگان بیشتری به شبکه بپیوندند، سود آوری مرتباً دشوار خواهد شد و استخراج کنندگان باید بدنبال بازده برای کاهش هزینه های استخراج باشند . هیچ مرجع مرکزی یا توسعه د هنده ای ، اختیار آنرا ندارد تا سیستم را برای افزایش سود ، کنترلی یا دستکاری کند. هر NOD بیت‌کوین در جهان، هر آنچه را که در تطابق با قوانینی که انتظار میرود سیستم از آن پیروی کند، نباشد حذف خواهد کرد .تعداد بیت‌کوینهای جدیدی که هر سال تولید می شود ، بطور اتوماتیک در طول زمان نصف می شود تا اینکه مجموع بیت‌کوین های موجود به ۲۱ میلیون برسد . از این هنگام به بعد، دیگر بیت‌کوینی صادر نخواهد شد . در این نقطه ، احتمالا بطور اختصاصی به استخراج کنندگان بیت‌کوین مقدار کمی کارمزد تراکنش پرداخت خواهد شد.

چه چیزی بهای بیت‌کوین را تعیین می کند ؟
بهای بیت‌کوین با قانون عرضه و تقاضا معلوم می شود . با افزایش تقاضا برای بیت‌کوین ، بهای آن نیز افزایش می یابد و با کاهش تقاضا ، از بهای آن کاسته می شود . تعداد بیت‌کوینهای در گردش محدود است و بیت‌کوین های جدید با نرخی کاهنده و قابل پیش بینی تولید می شوند که به این معنی است که تقاضا باید تابعی از این سطح تورم باشد تا بتواند قیمت را ثابت نگهدارد . چون بازار بیت‌کوین در مقایسه با انچه باید باشد ، هنوز کوچک است، بنا براین ، برای بالا و پایین رفتن قیمت بازار نیاز به مقدار چشمگیری پول نیست و در نتیجه قیمت بیت کوین هنوز بسیار متغیر است.

بهای بیت کوین از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷

b1.jpg

بهای بیت کوین در سال ۲۰۱۷

b2.jpg

 • نتیجه گیری

دریافت یک وجه پرد اختی با بیت‌کوین ، بصورت آنی می باشد . استخراج بیت‌کوین به گونه ای طراحی شده که در طول زمان بهینه تر شده و سخت افزارهایی خاصی را استفاده کند که انرژی کمتری مصرف می‌کنند . بیشترین آسیب پذیری بیت‌کوین ناشی از خطای کاربر است . ممکن است فایلهای کیف پول بیت‌کوینی که کلید های محرمانه لازم را ذخیره می کند ، بطور تصادفی حذف، گم و یا دزدیده شوند ، خوشبختانه کاربران می توانند اقدامات امنیتی مطمئنی را بکار بندند تا از پول خود محافظت کنند یا از ان دسته از تامین کنندگان خدمات که سطوح امنیتی خوب و نیز بیمه بر علیه دزدی یا گم شدن ارائه می کنند ، استفاده نمایند.

کسب بیت کوین رایگان

شما نیز می توانید روزانه بیت کوین رایگان کسب کنید، کافیست از طریق لینک زیر عضو شوید و شانس خود را برای کسب بیت کوین امتحان کنید:

بیت کوین رایگان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *