آیا ارزش بیت کوین سقوط خواهد کرد؟

[تعداد: ۴   میانگین: ۲.۵/۵]

بر اساس بررسی چارت فنی قیمت بیت کوین این احتمال وجود دارد که ارزش بیت کوین ۳۰ درصد کاهش پیدا کند و شاهد کاهش قیمت بیت کوین و بازگشت آن به رقم ۳۰۰۰ دلار باشیم.

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که هیچ برگ اسکناس و سکه‌ فیزیکی ندارد و هیچ کشوری از آن پشتیبانی نمی‌کند؛ بنابراین هیچ نیروی بیرونی مانند نرخ بهره یا تراز تجاری ملی که قیمت آن را تغییر دهد، وجود ندارد. به نظر می‌رسد نوسان قیمت بیت کوین بر اساس میزان عرضه و تقاضا و بیشتر هیجان مصرف‌کنندگان و راه‌های معامله است. این موضوع به این معنی است که بیت کوین احتمال بیشتری دارد که به عنوان یک کالای تجاری مورد استفاده قرار گیرد و بیشتر تحت تاثیر الگوهای فنی در نمودارها قرار دارد.

بیت کوین در حال حاضر با قیمت  حدود ۴۰۰۰ دلار معامله می‌شود، که نسبت به ابتدای سال ۳۶۰ درصد رشد داشته است. این افزایش قیمت، یک صعود نجومی به حساب می‌آید. اما این روند ممکن است تغییر کند. همان طور که نمودارهای فنی نشان می‌دهد، اوضاع برای افزایش قیمت بیت کوین چندان مطلوب نیست. ناحیه‌ای که با رنگ سبز مشخص شده است، می‌تواند نشان‌ دهنده یک الگوی فنی نزولی به نام شانه و سر (head-and-shoulders pattern) باشد.

علاوه بر آن، خطوط قرمز هم یک الگوی فنی به نام wedge به وجود آورده است که نشان دهنده سیگنال الگوی برگشتی است. این الگوها نشان می‌دهد بیت کوین ممکن است در آستانه کاهش قیمت قرار گیرد. بولینگر باند (Bollinger band) که یک مقیاس از نوسانات تاریخی است، نشان می‌دهد این ارز رمزپایه ممکن است در آینده نزدیک یک دوره نوسانات شدید را تجربه کند. وقتی بولینگر باند کوچک و منقبض شود، به معنی کاهش نوسانات است و هنگامی که گسترش یابد به معنی افزایش نوسانات قیمت است. همه اجزای این نمودار به نوعی نشانه‌ای از کاهش قیمت بیت کوین است یعنی احتمال دارد بیت کوین به ارزش ۳۰۰۰ دلار باز گردد.

بیت کوین؛ یک دارایی یا ارز؟

بحثی که همواره در مورد بیت کوین وجود دارد این است که به دلیل قیمت بالای بیت کوین، این ارز بیشتر شبیه یک دارایی و کالا برای سرمایه‌گذاری است تا این که یک ارز برای داد و ستد باشد؛ همچنین محدود بودن میزان عرضه بیت کوین که تنها ۲۱ میلیون از آن در بازار وجود دارد، بیشتر آن را شبیه یک کالا مانند طلا یا نفت کرده است.

اما یک تفاوت مهم وجود دارد؛ در حال حاضر نمی‌دانیم چه مقدار طلا یا نفت کشف نشده وجود دارد، اما از مقدار بیت کوینی که هنوز استخراج نشده باخبر هستیم. طبق گفته وب‌سایت Blockchain، تا به حال نزدیک به ۱۶/۵ میلیون بیت کوین استخراج شده است. پس بیت کوین هم مانند اغلب کالاها، یک منبع محدود است؛ به طوری که تجارت آن بر اساس میزان عرضه و تقاضای خالص صورت می‌گیرد.

هرچه تعداد بیت کوین کشف شده افزایش یابد و به عدد ۲۱ میلیون نزدیک می‌شود، اشتهای معدنچیان به استخراج بیت کوین بیشتر می‌شود و به معامله‌گران حس ضرورت استفاده از ارزهای رمزپایه القا می‌شود. همه این مسائل باعث می‌شود تجارت بیت کوین بسیار هیجان‌انگیز شود. احتمالا در آینده نزدیک، تجارت بیت کوین بسیار شبیه به تجارت طلا خواهد شد.

یکی دیگر از مسائلی که همواره در مورد قیمت بیت کوین بحث می‌شود، امکان ترکیدن حباب قیمتی بیت کوین است؛ اما از آنجایی که بیت کوین بسیاری از جنبه‌های اساسی ارزهای سنتی را ندارد، مانند آن ارزهای نمی‌تواند خود را بازیابی کند. بنابراین بیشتر تحت تاثیر عرضه و تقاضا قرار دارد که به این معنی است که الگوهای تکنیکی می‌تواند بر روند معاملات آن تاثیر بگذارد و ممکن است باز هم شاهد کاهش قیمت بیت کوین در روزهای آینده باشیم.

کسب بیت کوین رایگان

شما نیز می توانید روزانه بیت کوین رایگان کسب کنید، کافیست از طریق لینک زیر عضو شوید و شانس خود را برای کسب بیت کوین امتحان کنید:

بیت کوین رایگان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *